You are currently viewing Czym żyje Golęcin?

Czym żyje Golęcin?

Sport w Poznaniu to oczywiście Lech Poznań, szczególnie w tym roku. Dlaczego? Lech to wielokrotny Mistrz Polski, najnowszy tytuł zdobyty właśnie w tym roku, dodatkowo klub obchodzi stulecie powstania, jednym słowem, Lech  jest na ustach wszystkich i w sercach bardzo wielu i to jest wspaniałe.

Ale gdyby jednak na moment, odwrócić wzrok od stadionu przy Bułgarskiej i skierować go na Golęcin, można dostrzec, że Poznań ma też bogate tradycje żużlowe. Zupełnie inny sport i inne emocje, ale myślę, że warto mu dać szansę i wybrać się, minimum raz tego lata, na mecz żużlowy. 

Niejeden zapyta, dlaczego? A chociażby dla wspaniałej, rodzinnej atmosfery. Przychodzą najmłodsi i trochę starsi, całe rodziny. Zagorzali kibice skrzętnie notują wynik każdego biegu, najlepsze czasy przejazdu, inni cieszą się czasem z bliskimi, kibicują jak umieją i jak im serce podpowiada. Najmłodsi z radością podpatrują starszych, krzyczą ile sił w gardłach dopingując swoich, a w przerwach biegną po lody czy niepowtarzalny tatuaż. Nas stadionem powiewają żółto-czarne flagi a w powietrzu unosi się specyficzny zapach…jeżeli ktoś jeszcze nie był, nie powinien odkładać wizyty na „kiedyś”. Kolejny mecz żużlowy na Golęcinie już 10.07.2022 o godz.14:00. Bilety można nabyć internetowo lub przed samym meczem, jak komu wygodniej. 

Nie miałeś planów na najbliższy wakacyjny weekend? Może już teraz masz…

Dodaj komentarz