You are currently viewing Gra miejska Miasto Misja Solaris w Poznaniu.

Gra miejska Miasto Misja Solaris w Poznaniu.

Przeczytajcie, może i Was zachęci. Wakacje w Poznaniu z taka misją, dlaczego nie?

Jak spędzacie wakacje? Bo ja fajnie, przyjemnie i radośnie. Ostatnio, zagrałem wraz z rodzinką w grę miejską, którą stworzyła firma “Solaris” produkująca autobusy, które m.in. jeżdżą codziennie po ulicach Poznania. Gra ta nazywa się “MIASTO-MISJA”. Trzeba było przejechać trasę wg mapy stworzonej przez Solaris, autobusami elektrycznymi linii 163, trasa liczyła 5 przystanków:

Przystanek 1 – Stadion Miejski. Przed przyjazdem elektryka, zeskanowaliśmy Kod QR z plakatu który był umieszczony przy rozkładzie jazdy. Były 2 ciekawostki i jedna zagadka do rozwiązania.

Przystanek 2 – Rondo Kaponiera. Wysiedliśmy z autobusu na Rondzie Kaponiera. Zeskanowaliśmy QR i znowu były 2 ciekawostki i 1 zagadka. Mapa zachęcała, aby pójść do Starego ZOO. Ponieważ wiedziałem w którym roku Stare Zoo powstało, mama w nagrodę kupiła mi lody. Stare ZOO to teraz park miejski, można tam wejść bezpłatnie, pospacerować zadrzewionymi alejkami. Nadal są tam zwierzęta m.in. króliki, małpy i żółwie.

Kolejny przystanek na trasie linii 163 to ul. Solna. Był to przystanek nr 3. Po zeskanowaniu kodu poszliśmy na Plac Wielkopolski. Mieliśmy iść Stary Rynek, ale on teraz w przebudowie więc podjechaliśmy tramwajem nr 8 na małe Garbary.

Na przystanku autobusowym nr 4, znowu zeskanowaliśmy QR, tym razem jedna ciekawostka i jedna zagadka. Przyjechał elektryk linii 163. Byliśmy sami w całym autobusie.   

Przystanek nr 5 na pętli Garbary PKM to ostatni przystanek na trasie Miasto Misja. Chcieliśmy pójść na Cytadelę, ale się rozpadało niestety. Zeskanowaliśmy więc kod i autobusem nr 174 wróciliśmy na Małe Garbary, aby potem udać się do punktu Informacji Miejskiej po nagrodę. Bardzo liczyłem, że nagroda będzie związana z komunikacją miejską i nie zawiodłem się, ależ byłam szczęśliwy!

*mapki Miasto Misja Solaris do pobrania m.in. w Informacji Miejskiej przy Placu Kolegiackim w Poznaniu jak i Starym Rynku 59/60.

Solaris

Dodaj komentarz