You are currently viewing Mistrz retro kryminału powraca

Mistrz retro kryminału powraca

W dniu 29.06.2022 w CK Zamek odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem retro kryminałów – Ryszardem Ćwirlejem. Powodem tego spotkania była premiera jego najnowszej powieści z serii o komisarzu Antonim Fischerze pt. „Śmierci ulotny woal”.

Nie mogło nas tam zabraknąć.

Kto kocha misternie uknutą intrygę, barwne postaci oraz okraszone świetnym humorem środowisko przedwojennego Poznania musi tę książkę koniecznie przeczytać!

Niech zachętą do tego będzie krótki opis:

Poznań, kwiecień 1930 roku. Podczas seansu spirytystycznego przywołana z zaświatów postać pułkownika Hermana von Zanthiera wieszczy śmierć jednego z uczestników spotkania. Można by było uznać to za żart, gdyby nie fakt, że niedługo później, wskazany przez ducha, wicekonsul Albrecht von Pieskow znika bez śladu. Czy przepowiednia się spełniła, czy powodów absencji należy szukać gdzie indziej? Jeśli jest w Poznaniu ktoś, kto może rozwiązać tę zagadkę, to jest nim bez wątpienia komisarz Antoni Fischer.

Dramaty rozgrywają się nie tylko na salonach. Stróża gospody Pod Świńskim Uchem znaleziono martwego w jego własnym łóżku. Śmiertelny cios zadano profesjonalnie, prosto w serce. Motyw i sprawca pozostają nieznani.

Tymczasem szef złodziejskiej szajki, Tolek Grubiński, przyjmuje zlecenie, które wymaga od niego opuszczenia kraju i wizyty w Stettinie. Musi się dostać do sejfu znajdującego się w miejscu, do którego włamać się niełatwo. Waga tego zadania jest spora, a ryzyko warte podjęcia.

Dodaj komentarz