Poznań powraca do przeszłości: Otwarcie Muzeum Historii Miasta

Poznań powraca do przeszłości: Otwarcie Muzeum Historii Miasta

1 marca 2024 roku o godzinie 18:00 Poznań, Wielkopolska i Polska stały się świadkami wielkiego wydarzenia – ponownego otwarcia Muzeum Historii Miasta Poznania.

Już przed godziną 18:00 pod ratuszem zgromadziły się tłumy ludzi, chcących być świadkami tego wyjątkowego momentu. Atmosfera była podniosła i radosna. Wszyscy z niecierpliwością czekali na możliwość ponownego odkrycia historii Poznania w murach odnowionego ratusza.

Zanim zwiedzający zostali wpuszczeni do wnętrz, mogli podziwiać:

  • Piękną iluminację ratusza, która podkreślała jego renesansowy charakter i nadawała mu magicznego blasku.
  • Występ hejnalistów, którzy odegrali melodię hejnału z wieży ratuszowej.
  • Pokaz trykających się koziołków, który odbył się aż 18 razy – wyjątkowo o tej nietypowej porze.
  • Spotkania z postaciami historycznymi, takimi jak Tomasz z Gubina i Dobrawa, którzy opowiedzieli o dawnych dziejach Poznania.

W ten sposób Muzeum Historii Miasta Poznania zainaugurowało weekend otwartych drzwi, który potrwał do 3 marca 2024 roku. Muzeum było czynne w godzinach 18:00 do 22:00, dając wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia odnowionych wnętrz i odkrycia nowych wystaw.

Nie chcąc psuć niespodzianki, nie zdradzimy, co dokładnie można zobaczyć wewnątrz. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum i samodzielnego przeżycia tej niesamowitej podróży w czasie. Wystawa „Poznań przed Quadrą” zabiera zwiedzających w podróż do początków miasta, prezentując jego historię od X do połowy XVI wieku. Można zobaczyć m.in. gotyckie piwnice, poznać dzieje herbu i postaci patronów Poznania, a także odkryć codzienne życie mieszkańców dawnego grodu.

Otwarcie Muzeum Historii Miasta Poznania to nie tylko ważne wydarzenie dla Poznania, ale i dla całej Polski. To miejsce, gdzie można poznać historię jednego z najważniejszych polskich miast, a także doświadczyć wyjątkowej atmosfery dawnych czasów.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Historii Miasta Poznania i odkrycia na nowo fascynującej historii Poznania!

Źródła:

  1. Wikipedia: Muzeum Historii Miasta Poznania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Historii_Miasta_Poznania
  2. Poznań.pl: Otwarcie Muzeum Historii Miasta Poznania: https://www.poznan.pl/mim/wortals/wm/news,1016/poznanski-ratusz-otworzy-sie-1-marca,223984.html
  3. Ratusz – Muzeum Poznania: https://www.poznan.pl/mim/wortals/cik/news,9600/ratusz-muzeum-poznania,223856.html

Dodaj komentarz