Czerwona-Papryka

Gdzie zjeść w Poznaniu? Część II – grupy zorganizowane

Zdecydowana większość grup zorganizowanych przybywających do Poznania porusza się na osi Ostrów Tumski – Stary Rynek – Dzielnica Cesarska i w pobliżu tych dwóch ostatnich lokalizacji szuka miejsca na posiłek. Jest to praktycznie ścisłe centrum miasta i teoretycznie znalezienie odpowiedniej miejscówki nie powinno być problemem.

Jedynymi kryteriami będą więc rodzaj posiłku i budżet, jakim dysponujemy. Oczywiście we wszystkich obiektach wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny wybór lokali oddalonych maksimum o 10 minut spacerem od najpopularniejszych parkingów autokarowych, czyli al. Marcinkowskiego i ul. Stawnej.

Dwie pierwsze wybraliśmy ze względu na położenie i wybór dań, pozostałe ze względu na cenę.

Restauracja „Bamberka”, Stary Rynek 2

idealne miejsce w sercu Starego Rynku. Tradycyjna kuchnia polska i przede wszystkim wielkopolska, czyli nie tylko schabowy, ale i czernina, „ślepe ryby”, pyry z gzikiem czy kaczka z modrą kapustą. Ceny rozsądne, biorąc pod uwagę lokalizację.

  • „Czerwona Papryka”, Stary Rynek 49

Kuchnia hiszpańska. W menu nie tylko tapas i paella, ale także bogaty wybór mięs, makronów czy sałatek. Zupy do 20zł, drugie dania w przedziale 40-60zł

  • Karczma „U Grzegorza:, ul. Ratajczaka 23 (oprócz tego jeszcze dwie inne lokalizacje poza centrum)

Bardzo dobre miejsce na niskobudżetowe, ale smaczne posiłki. Zupy do 10zł, drugie danie do 20zł

  • „Przystanek Jowita”, Zwierzyniecka 7B

Doskonałe miejsce dla grup kończących zwiedzanie w Dzielnicy Cesarskiej. Lokalizacja w akademiku, więc dużo, smacznie i tanio. Zestawy obiadowe w cenie 20-30zł.

Podane wyżej restauracje to tylko (bardzo subiektywne) propozycje gastronomiczne. W centrum Poznania jest kilkadziesiąt lokali zdolnych do obsłużenia grup wycieczkowych. Wybór zależy tylko od preferencji żywieniowych i możliwości finansowych.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz