Dzień Kobiet

Dzień Kobiet z Przewodnikiem Poznańskim – wyjątkowa wycieczka po mieście

Idea Dnia Kobiet z Przewodnikiem Poznańskim zrodziła się w 2023 roku. Przewodnicy miejscy chcieli zaoferować paniom wyjątkową atrakcję, łączącą w sobie poznawanie historii miasta z elementami rozrywki. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co skłoniło organizatorów do kontynuowania wydarzenia.

Tegoroczna edycja

W 2024 roku odbyła się druga edycja Dnia Kobiet z Przewodnikiem Poznańskim. Tematem przewodnim były wyjątkowe kobiety związane z Poznaniem na przestrzeni dziejów. Przewodnicy Sylwia i Tomek oprowadzili uczestniczki po najważniejszych punktach miasta, opowiadając o czarownicach, hrabiankach, znanych bizneswomankach czy aktywistkach społecznych.

Atrakcje dla uczestniczek

Organizatorzy zadbali o to, by wycieczka była nie tylko interesująca, ale i pełna atrakcji. Uczestniczki mogły wziąć udział w quizach na temat historii Poznania i wygrać nagrody. Na zakończenie wycieczki panie udały się wspólnie do kina na film o tematyce kobiecej.

Sukces imprezy

Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczna edycja cieszyła się dużą frekwencją. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt kobiet, które doceniły pomysłowość i ciekawą formę przekazywania wiedzy. Organizatorzy podkreślają również pozytywną atmosferę wydarzenia i wysoki poziom humoru uczestniczek.

Plany na przyszłość

Przewodnik Poznański już zapowiedział kolejną edycję wydarzenia. Można się spodziewać, że w przyszłym roku uczestniczki poznają historie kolejnych niezwykłych kobiet, które wpisały się w dzieje Poznania. Być może trasa wycieczki obejmie miejsca związane z ich działalnością, a w programie znajdą się dodatkowe atrakcje.

Możliwość zwiedzania Poznania z perspektywy kobiet

Dzień Kobiet z Przewodnikiem Poznańskim to ciekawa propozycja dla pań zainteresowanych historią miasta i poznawaniem inspirujących postaci. Wydarzenie pozwala spojrzeć na Poznań z nieco innej perspektywy, doceniając rolę kobiet w jego rozwoju.

Dodaj komentarz